Farmacie online Prime Pharma
Cum cumpar? | Contul meu | Info Livrari | Termeni si conditii | Contact

Comenzi telefonice farmacia PrimePharma
Informatii producatori
Zentiva
Zentiva
Catalog
Producatori
Odylique by Essential CareCasa Herba
BiogenGlaxo SmithKline
Expanscience Lab.Clearogen
Contul meu
Informatii farmacie online
Mobilpay
Prima pagina » Farmaceutice » Durere » Cap si Dinti » Antinevralgic_P

Antinevralgic_P [3254]

9 .00
Lei contine
TVA
Disponibilitate
In stoc
Email: vanzari@primepharma.ro
Modalitati plata
RAMBURS | VISA | MASTERCARD
Modalitati transport
POSTA ROMANA - 15 Lei
CURIER RAPID - 15 Lei in localitatile din Romania fara km suplimentari
Transport GRATUIT pentru comenzi mai mari de 250 Lei
*transport gratuit valabil doar pana la 1kg
Antinevralgic_P
Vezi reducerile de pret valabile astazi, 18-07-2018

Prospect Antinevralgic P


Antinevralgic P face parte din grupa farmacoterapeutica - Analgezice şi antipiretice, acid salicilic şi derivaţi, combinaţii.
Tratamentul simptomatic în dureri de intensitate medie cu diferite localizări (cefalee, migrene, nevralgii, dentalgii, mialgii, artralgii, dureri postoperatorii).
Stări febrile.
Dismenoree.

Ingrediente Antinevralgic P : Un comprimat conţine acid acetilsalicilic 250 mg, paracetamol 150 mg, cafeină anhidră 20 mg şi excipienţi: lactoză monohidrat, polividonă K 29/32, amidonglicolat de sodiu, acid stearic, amidon de porumb, celuloză microcristalină, croscarmeloză sodică, povidonă K 30, dioxid de siliciu coloidal.

Dozaj Antinevralgic P : Adulţi şi copii cu varsta peste 15 ani: doza recomandată este de 1-2 comprimate Antinevralgic P, de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depaşi 7 comprimate Antinevralgic P pe zi.
Vârstnici: doza recomadată este de 1-2 comprimate Antinevralgic P, de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depaşi 5 comprimate Antinevralgic P pe zi.
Antinevralgic P nu trebuie utilizat în doze mari sau timp îndelungat fără recomandarea medicului.

Precautii Antinevralgic P : Este necesară prudenţă la pacienţii supuşi unor intervenţii chirurgicale, chiar minore (de exemplu, extracţii dentare), deoarece acidul acetilsalicilic are efect antiagregant plachetar, care persistă cateva zile, existând risc de accidente hemoragice.
Pentru a reduce intensitatea simptomelor gastro-intestinale, Antinevralgic P se poate administra dupa mese.
Reacţiile adverse pot fi reduse la minimum prin administrarea celei mai mici doze eficace pentru cea mai scurtă perioadă necesară controlării simptomelor.

Contraindicatii Antinevralgic P : Hipersensibilitate la oricare dintre excipienţii produsului.
Insuficienţă hepatocelulară.
Insuficienţă renală severă.
Ulcer gastro-duodenal activ, hemoragie digestivă, afecţiuni hemoragice sau cu risc hemoragic.
Deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenază.
Copii cu vârsta sub 15 ani.
Sarcină şi alăptare.
Insuficienţă cardiacă severă.

Forma de ambalare Antinevralgic P : Cutie cu 2 blistere a câte 10 comprimate.


Disclaimer
*rezultatele pot varia de la o persoana la alta in functie de mai multi factori, cum ar fi raspunsul organismului si regimul alimentar. Durata de utilizare poate varia. Orice situatie temporala prezentata reprezinta un caz particular si nu poate fi generalizata.
Produsele natural sunt omologate ca suplimente alimentare prin legislatia nationala si internationala. Informatiile din continutul acestui site nu trebuie considerate sfaturi medicale.
*acestea nu au rolul de a diagnostica, trata, vindeca sau preveni nici o boala
Acest produs a fost adaugat la data de 11/30/2010.
Produse inrudite cu Antinevralgic_P [3254]
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 ParaSinus Penta  ParaSinus Penta 13,20Lei
 Antinevralgic Forte comprimate  Antinevralgic Forte comprimate 11,88Lei
 Ulei calmant pentru eruptii dentare si dureri de dinti Neobulle  Ulei calmant pentru eruptii dentare si dureri de dinti Neobulle 77,40Lei
 Nurofen Immedia Ultra 400mg  Nurofen Immedia Ultra 400mg 21,60Lei
 Migrolin x 30cps  Migrolin x 30cps 40,20Lei
 Migrolin Plus x 30cps  Migrolin Plus x 30cps 55,20Lei
 Salipren capsule  Salipren capsule 15,60Lei
 Coldrex MaxGrip Lemon x 5 plicuri  Coldrex MaxGrip Lemon x 5 plicuri 15,60Lei
 Acid Acetilsalicilic Tamponat 500 MG SanoSan  Acid Acetilsalicilic Tamponat 500 MG SanoSan 3,00Lei
 DEFEBRYL 500 mg  DEFEBRYL 500 mg 3,48Lei
 Nurofen Expres x 10 plicuri  Nurofen Expres x 10 plicuri 26,40Lei
 Aspirin Complex 10 plicuri  Aspirin Complex 10 plicuri 25,80Lei
 Calma Forte  Calma Forte 18,00Lei
 Salicilol Natural x 60 cpr  Salicilol Natural x 60 cpr 19,32Lei
 Migren Protect x 60 cps  Migren Protect x 60 cps 21,60Lei
 Harpagophytum & Zinc  Harpagophytum & Zinc 11,40Lei
 Adagin 400 mg  Adagin 400 mg 7,20Lei
 Adagin 200 mg  Adagin 200 mg 7,92Lei
 Paracetamol x 20 cpr  Paracetamol x 20 cpr 3,00Lei
 Acid Acetilsalicilic x 20 cpr Sanosan  Acid Acetilsalicilic x 20 cpr Sanosan 2,40Lei
 Aspaco x 20 cpr Bioeel  Aspaco x 20 cpr Bioeel 10,32Lei
Afisez 1 pe 21 (of 78 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Comentarii si Opinii
Scrie Comentarii
Cos de cumparaturi
Cosul este gol
Noutati
G3 Colagen - crema antirid
G3 Colagen - cr
110,00Lei     79,00Lei
Spune unui prieten
Spune-i unui cunoscut despre acest produs.
Cele mai bine vandute
Special