Farmacie online Prime Pharma
Cum cumpar? | Contul meu | Info Livrari | Termeni si conditii | Contact

Comenzi telefonice farmacia PrimePharma
Informatii producatori
Glaxo SmithKline
Glaxo SmithKline
Catalog
Producatori
Agnes ItaraNature 4 Life
Soothing-ScentsLongevita
PlantExtraktRosa-PhytoPharma
Contul meu
Informatii farmacie online
Mobilpay
Prima pagina » Farmaceutice » Durere » Cap si Dinti » Panadol Extra x 12cpr

Panadol Extra x 12cpr

8 .40
Lei contine
TVA
Disponibilitate
In stoc
Email: vanzari@primepharma.ro
Modalitati plata
RAMBURS | VISA | MASTERCARD
Modalitati transport
POSTA ROMANA - 15 Lei
CURIER RAPID - 15 Lei in localitatile din Romania fara km suplimentari
Transport GRATUIT pentru comenzi mai mari de 250 Lei
*transport gratuit valabil doar pana la 1kg
Panadol Extra x 12cpr
Vezi reducerile de pret valabile astazi, 25-09-2018

Prospect Panadol Extra


 

Panadol Extra conţine paracetamol – analgezic (combate durerea) şi antipiretic (reduce febra).

Compozitie:

Panadol Extra
Un comprimat filmat conţine paracetamol 500 mg şi excipienţi: nucleu: amidon de porumb, amidon pregelatinizat, polividonă, sorbat de potasiu, talc, acid stearic; film: hipromeloză, triacetat de glicerol.

Indicatii terapeutice:

Panadol Extra este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate uşoară-moderată. Panadol calmează rapid şi eficient durerile de cap, migrenele, durerile de spate, durerile de dinţi, inclusiv cele apărute după efectuarea unor proceduri stomatologice/extracţii dentare, durerile musculare, durerile menstruale, nevralgiile, durerile articulare - inclusiv cele din osteoartrită şi boli reumatice, durerile în gât, durerea postvaccinală.
Înlătură, de asemenea, disconfortul din răceală şi gripă şi scade febra.

Precautii:

Nu utilizaţi Panadol Extra concomitent cu alte produse care conţin paracetamol.

Contraindicatii:

Panadol Extra nu se administrează:
Dacă sunteţi alergic la paracetmol sau la oricare dintre excipienţii mentionaţi mai sus.
Dacă aveţi insuficienţă hepatocelulară.

Doze si mod de administrare:

Adulţi şi adolescenţi peste 12 ani
Doza recomandată este de 1-2 comprimate filmate Panadol Extra (500-1000 mg paracetamol) la fiecare 4 ore, la nevoie. A nu se administra la intervale mai mici de 4 ore. Doza zilnică maximă pentru adulţi este 4 g paracetamol (8 comprimate filmate).

Copii
Produsul nu este recomandat copiilor mai mici de 6 ani.
Copii 6-12 ani: doza recomandată este de ½ - 1 comprimat filmat Panadol Extra (250-500 mg paracetamol), la fiecare 4 ore, la nevoie. Panadol Extra nu se va administra copiilor la intervale mai mici de 4 ore si nu se vor depăşi 4 doze în 24 de ore.
Dacă simptomele nu se ameliorează după 3 zile de tratament, trebuie să vă adresaţi medicului.
Panadol Extra nu se va administra mai mult de 3 zile fără recomandarea medicului.

Forma de prezentare:

Cutie cu 1 blister PVC/Al a câte 12 comprimate filmate.
 


Disclaimer
*rezultatele pot varia de la o persoana la alta in functie de mai multi factori, cum ar fi raspunsul organismului si regimul alimentar. Durata de utilizare poate varia. Orice situatie temporala prezentata reprezinta un caz particular si nu poate fi generalizata.
Produsele natural sunt omologate ca suplimente alimentare prin legislatia nationala si internationala. Informatiile din continutul acestui site nu trebuie considerate sfaturi medicale.
*acestea nu au rolul de a diagnostica, trata, vindeca sau preveni nici o boala
Acest produs a fost adaugat la data de 11/20/2011.
Produse inrudite cu Panadol Extra x 12cpr
    Descriere produs   Pret   Stoc 
 MIGROSUN – impotriva durerilor de cap  MIGROSUN – impotriva durerilor de cap 55,00Lei
 ParaSinus Penta  ParaSinus Penta 13,20Lei
 Antinevralgic Forte comprimate  Antinevralgic Forte comprimate 11,88Lei
 Ulei calmant pentru eruptii dentare si dureri de dinti Neobulle  Ulei calmant pentru eruptii dentare si dureri de dinti Neobulle 77,40Lei
 Nurofen Immedia Ultra 400mg  Nurofen Immedia Ultra 400mg 21,60Lei
 Migrolin x 30cps  Migrolin x 30cps 40,20Lei
 Migrolin Plus x 30cps  Migrolin Plus x 30cps 55,20Lei
 Salipren capsule  Salipren capsule 15,60Lei
 Coldrex MaxGrip Lemon x 5 plicuri  Coldrex MaxGrip Lemon x 5 plicuri 15,60Lei
 Acid Acetilsalicilic Tamponat 500 MG SanoSan  Acid Acetilsalicilic Tamponat 500 MG SanoSan 3,00Lei
 DEFEBRYL 500 mg  DEFEBRYL 500 mg 3,48Lei
 Nurofen Expres x 10 plicuri  Nurofen Expres x 10 plicuri 26,40Lei
 Aspirin Complex 10 plicuri  Aspirin Complex 10 plicuri 25,80Lei
 Calma Forte  Calma Forte 18,00Lei
 Salicilol Natural x 60 cpr  Salicilol Natural x 60 cpr 19,32Lei
 Migren Protect x 60 cps  Migren Protect x 60 cps 21,60Lei
 Harpagophytum & Zinc  Harpagophytum & Zinc 11,40Lei
 Adagin 400 mg  Adagin 400 mg 7,20Lei
 Adagin 200 mg  Adagin 200 mg 7,92Lei
 Paracetamol x 20 cpr  Paracetamol x 20 cpr 3,00Lei
 Acid Acetilsalicilic x 20 cpr Sanosan  Acid Acetilsalicilic x 20 cpr Sanosan 2,40Lei
Afisez 1 pe 21 (of 79 produse) Arata toate produsele din aceesi categorie
Comentarii si Opinii
Scrie Comentarii
Cos de cumparaturi
Cosul este gol
Noutati
Artriflex - impotriva durerilor articulare si de spate - 60 cps (1+1 gratis)
Artriflex - imp
98,00Lei     89,00Lei
Spune unui prieten
Spune-i unui cunoscut despre acest produs.
Cele mai bine vandute
Special